Dzień Meksyku

Za oknem biało, drzewa przy szkole pokryte śniegiem, za to dzisiejsza atmosfera w naszej szkole była rodem z Meksyku. Wszędzie można było zobaczyć wielkie sombrera, albo ludzi z przyklejonymi wąsami (głównie byli to przedstawiciele klasy 2b:)) W całej szkole na drzwiach od sal wisiały plakaty na temat Meksyku, jego kultury, kuchni, zwyczajów, muzyki, symboli czy historii, a z bufetu i spod pokoju nauczycielskiego rozchodził się cudowne zapachy pikantnego, meksykańskiego jedzenia. Było słychać także muzykę, albo raczej melodię a’la Mariachi. Wszystko to z okazji Dnia Meksyku, który był pomysłem Pani Ewy Endraszki i jej klasy 2c.

Każda z kategorii (plakat, muzyka, jedzenie i flaga z przebranych uczniów;)) brała udział w konkursie, a było o co walczyć, bo każdemu przydadzą się dodatkowe punkty z geografii – jednak oficjalnie wszyscy brali w tym dniu udział z czystej chęci rywalizacji! Klasa artystyczna 1E w konkursie na prezentację flagi zostawiła konkurencję daleko w tyle, po tym jak zaprezentowałą swoją osobistą Mariachi, wyrecytowała wierszyk, zachwyciła frekwencją i „ przekupiła” jury smakołykami meksykańskimi. W nagrodę dostają darmowe wyjście do kina. Zostały przyznane wyróżnienia: klasa 2A, 2B i 3C dostają dzień wolny w piątek. Gratulujemy! Kuchenne Meksykańskie rewolucje wygrała Dominika Tomaszewska i Iweta Lidzbarska, a drugie miejsce przypadło chłopakom, co okazało się wielkim zaskoczeniem – Krzysztof Korpys i Konrad Kristiansen. Trzecie miejsce zdobyły Marika Żaboklicka i Magdalena Foigt. Jury postanowiło nagrodzić również czwartym miescem Martynę Smoczyńską i Olę Karczmarską. O muzyczną oprawę dnia Meksyku zadbali Krystian Domański i Julita Gracz zdobywając pierwsze miejsce, Ola Hawrot i Alicja Jelonek z drugim miejscem, Patrycjusz Pasik na miejscu trzecim oraz tuż za podium Pola Majewska i Filip Dąbrowski. W kategoriiplakat było kilka pod kategorii (kultura, muzyka, historia, obyczaje, kuchnia) komisja przyznała pierwsze miejsca – informacje znajdują się w gablotce geograficznej, ze względu na dość dużą ilość nagrodzonych.

Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Miękus, Pani Vice Dyrektor Danuta Klapper-Szczucka, Pani Beata Sokołowska, Pani Pedagog Irena Szymichowska oraz Przewodnicząca Jury Pani Ewa Endraszka, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ uczniowie zaangażowali się w przygotowanie tego Dnia. Znowu pokazaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i bawić. Dziękujemy klasie geograficznej oraz Pani od geografii za to, że mimo zimna za oknem, mogliśmy przez chwile poczuć wakacje oraz świetnie się bawić! Czekamy na kolejne takie akcje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: