Ras Paddy & The Rockas – Fools Say


Zespół „Ras Paddy & The Rockas” rozpoczął działalność latem 2008 roku gdy doszło do spotkania doświadczonych instrumentalistów, współtworzących w latach ’80 i ’90 zespoły Gdańskiej Sceny alternatywnej (Rocka’s Delight, Marilyn Monroe, Vo.Kool.Ski, Ultrajustice czy Galago Band and Ras Paddy) z charyzmatycznym artystą pochodzącym z Nigerii – Eshiomhele Agajimah (Ras Paddy).

Muzyka zespołu, nawiązująca w charakterze do klasyków gatunku, to mariaż roots reggae z oryginalnymi melodeklamacjami oraz nowoczesnymi efektami sztuki dub. Grupa współpracuje z uzdolnionymi dubmasterami młodszego pokolenia i wykonuje własne utwory, cechujące się wypracowanym na przestrzeni lat stylem oraz zaangażowaniem w sferze tekstowej.

Zespół wielokrotnie występował przed publicznością renomowanych klubów muzycznych, m.in.: Ucho (Gdynia), Papryka (Sopot), Mechanik (Gdańsk), Alternatywa (Malbork) czy Pracovnia (Warszawa) oraz na festiwalach muzycznych m. in. Ostróda Reggae Festiwal 2009, Metropolia jest Okey 2010, Festiwal 3 Kultur w Dzierzgoniu 2012 i 2013, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności, współtworzącej niepowtarzalną atmosferę występów.

Jedna z kompozycji zespołu, zremiksowana przez Kadubrę, znalazła się na składance Dub Out of Poland Part 3, wydanej przez wytwórnię Antena Krzyku. Aktualnie grupa pracuje nad materiałem studyjnym.