Igor Falecki Track 1

http://igorfalecki.com/
Igor Falecki – perkusista, którego twórczość zyskała sławę dzięki internetowi ( You Tube).Uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku .

Igor urodził się 8 lutego 2002 roku w Gdańsku. Muzyczny talent ma zapisany w genach. Jego mama, Sylwia, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest solistką w zespole Cappella Gedanensis. Tata Igora, Artur, jest gitarzystą basowym ( Groovekojad). Obecnie jest członkiem zespołu The glennskii`s. Julia – starsza o 7 lat siostra Igora – uczy się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec.

Granie na perkusji to największa pasja Igora. Swój pierwszy instrument dostał w grudniu 2005 roku.W 2006,2007,2008 i 2009 roku czytelnicy magazynu Top Drummer wybrali go Perkusistą Roku w kategorii Nowa Nadzieja.CZŁOWIEK ROKU 2009 w Niemczech. Od 2007 roku Igorek pobiera nauki u tak znakomitych perkusistów jak DOM FAMULARO i David Garibaldi. Pierwszy z nich jest jednym z najbardziej uznanych na świecie nauczycieli gry na perkusji. Współpracował z najlepszymi muzykami, m.in. B.B.Kingiem i Chuckiem Leavell`em z The Rolling Stones. David Garibaldi, muzyk z Tower of Power, jest określany najbardziej wpływowym Perkusistą na świecie.

Talent Igora został szybko zauważony na świecie, czego efektem były kontrakty z tak uznanymi producentami sprzętu perkusyjnego jak: Sabian,PMI-DW Drums Polska ,Yamaha,Vic Firth. Ten ostatni – producent pałek – wydał limitowaną wersję swojego produktu z autografem Igorka.

Na co dzień Igor szlifuje talent koncertując ze swoim tatą (bas) oraz Ireneuszem Wojtczakiem (sax),Dominikiem Bukowskim( wibrafon).Występował również z :Michałem Kuszem , Jackiem Królikiem , Michałem Urbaniakiem.W 2009 roku wystąpił z czołowym gitarzystą bluesowym Melvinem Taylorem w Chicago. Igora wspiera firma Music Info z Krakowa.

Igor wystąpił z triem Klausa Hesslera i Pete Yorka na Musikmesse we Frankfurcie,Expo Saragossa, Mapex Drummer of Tomorrow ,International Drummer Carnival in Budapest,Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie,PFF in America Chicago oraz pokazach perkusyjnych w Hong Kongu.

Igor wystąpił w wielu telewizjach świata t.j.CNN, ABC, CBS, ESTAR NY ASAHI,NRK,ORF,ZDF ,RTL,MTV, CANAL+,ARD DW,.Dzięki mediom, głównie Internetowi i serwisowi You Tube, Igora Faleckiego zobaczyło ok.200 mln. ludzi na całym świecie.